Młody Kolping
  • MŁODY KOLPING POLSKA

Rodzina Kolpinga wspiera młodych ludzi w wieku od 15 do 26 lat, którzy są liderami w swoich społecznościach lokalnych i realizują własne pomysły.

Młodzi ludzie mogą uczestniczyć w działaniach Rodziny Kolpinga jako oddzielna grupa pod nazwą Młody Kolping realizując własne inicjatywy i projekty na rzecz społeczności lokalnej.

Członkowie Młodego Kolpinga mogą uczestniczyć w licznych spotkaniach i wymianach międzynarodowych organizowanych przez Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce i Międzynarodowe Dzieło Kolpinga.

Ciekawą ofertą dla młodych ludzi jest możliwość podjęcia wolontariatu w Rodzinie Kolpinga.

Oferta dla młodych ludzi obejmuje m.in.:

• grupy teatralne i muzyczne
  • wolontariat w świetlicach
  • obozy krajowe i wyjazdy międzynarodowe
  • spotkania tematyczne z rówieśnikami z innych krajów
  • wsparcie Rodzin Kolpinga w lokalnych działaniach.

Jak dołączyć do Młodego Kolpinga?

Grupy Młodego Kolpinga działają przy Rodzinach Kolpinga - zgłoś się do Rodziny Kolpinga działającej w Twojej okolicy: (LINK: lista Rodzin Kolpinga z danymi teleadresowymi)

• Potrzebujesz wsparcia w zakresie pracy z młodzieżą, zarządzania grupą, pozyskiwania i motywacji wolontariuszy?
  • Masz pomysł na  inicjatywę lokalną?
  • Chcesz założyć grupę Młodego Kolpinga przy Twojej Rodzinie?
  • Twoja grupa Młodego Kolpinga chce nawiązać kontakt z członkami Młodego Kolpinga w innych krajach?

Skontaktuj się z biurem Młodego Kolpinga Europa w Krakowie:
Patrycja Kwapik, specjalistka ds. europejskiej współpracy młodzieży

mail:
pkwapik@kolping.pl

• MŁODY KOLPING EUROPA

Od marca 2013 r. w krakowskiej siedzibie Związku Centralnego Dzieła Kolpinga w Polsce działa Biuro Młody Kolping Europa.

Zadania realizowane przez biuro Młody Kolping Europa są następujące:

1. Pomoc przy realizacji działań Zarządu Młodego Kolpinga Europa, w tym:
    • organizowanie corocznego spotkania Młodego Kolpinga Europa
    • organizowanie corocznego walnego zgromadzenia członków Młodego Kolpinga Europa (wraz z częścią kształceniową)
    • przygotowywanie przedsięwzięć w zakresie kształcenia (politycznego, społecznego, chrześcijańskiego) oraz spotkań, konferencji i obozów planowanych w porozumieniu z Zarządem Młodego Kolpinga Europa i/lub walnym zgromadzeniem członków.
  2. Pozyskiwanie funduszy i przygotowywanie wniosków projektowych m.in. w ramach młodzieżowych programów europejskich.
  3. Przygotowywanie materiałów do pracy z młodzieżą w ramach takich przedsięwzięć jak:
    • wielostronne spotkania młodzieżowe i przedsięwzięcia kształceniowe
    • przygotowywanie warsztatów/pracy w grupach (m.in. w zakresie tematyki - Jeden Świat, Dzieło Kolpinga, Solidarność, Katolicka Nauka Społeczna).
  4. Doradztwo dla związków narodowych Dzieła Kolpinga w zakresie pracy z młodzieżą.
  5. Zadania w ramach Public Relation i promocji:
  • prowadzenie strony internetowej
  • przygotowywanie i wysyłka newslettera
  • nawiązanie i pielęgnowanie kontaktów z europejskimi liderami pracy młodzieżowej
  • budowanie sieci z innymi organizacjami
  • nawiązywanie kontaktów z politykami, lobbing.

Kontakt:

Biuro Młody Kolping Europa czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 17.00.

Patrycja Kwapik

specjalista ds. europejskiej współpracy młodzieży

mail: pkwapik@kolping.pl

Załóż rodzinę kolpinga