03.2019

Złoty Jubileusz święceń kapłańskich Ks. Prezesa Józefa Jakubca

Przed 50 laty - przez ręce kardynała Karola Wojtyły – ks. prałat Józef Jakubiec otrzymał niezniszczalny znak Sakramentu Kapłaństwa.

Jezus Chrystus – Najwyższy Kapłan napełnił go Swą nadprzyrodzoną Łaską i Mocą, by nieustannie służył ludziom w jego Kościele. Ksiądz Józef  czynił to w wielu miejscach: od Makowa Podhalańskiego po Rabkę Zdrój - przez Kraków-Łagiewniki, Kraków-Bieżanów i Kraków-Nowy Bieżanów, gdzie jako proboszcz i kustosz wzniósł Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Założył tam jedną z pierwszych w Polsce Rodzin Kolpinga i od ponad ćwierć wieku służy Kolpingowi jako jej duchowy opiekun, a przez ostatnie  lata jako Prezes krajowy Związku Centralnego i członek Rady Fundacji Dzieła Kolpinga w Polsce.

Załóż rodzinę kolpinga
Formacja duchowaFundacjaMłody kolpingDomy kolpingaKolping EuropaKolping International1%

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU

Created by Agencja Interaktywna NEGON