06.2018

Kolping FRAC Jarosław z tytułem Mistrza Polski

Przy Parafii Chrystusa Króla i Stowarzyszeniu Rodzina Kolpinga w Jarosławiu od 20 lat istnieje Parafialny Klub Sportowy Kolping-Jarosław, który w swej historii miał kilka sekcji sportowych, ale obecnie dominującą jest sekcja tenisa stołowego. W poszczególnych ligach ogólnopolskich rywalizują dzieci, młodzież i dorośli. Właśnie w tym jubileuszowym roku spektakularny sukces odniosła drużyna z polskiej Superligi Tenisa Stołowego pod nazwą "Kolping Frac Jarosław", która zdobyła tytuł Mistrza Polski i jednocześnie wygrała Puchar Polski.

Jest to niebywały sukces m.in. prezesa Klubu ks. prałata Andrzeja Surowca, a jednocześnie ogromna promocja Kolpinga w polskich mediach i na całym świecie.

Sławomir Durski

sekretarz

Rodzina Kolpinga w Jarosławiu

Załóż rodzinę kolpinga